Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

Bloody lovely. Feb. 04, 2016 USA, UK PG-13
Your rating: 0
6.5 2 votes

Video trailer

Director

Burr Steers
Director

Cast

Lily James isElizabeth Bennet
Elizabeth Bennet
Jack Huston isMr. Wickham
Mr. Wickham
Matt Smith isMr. Collins
Mr. Collins
Douglas Booth isMr. Bingley
Mr. Bingley
Sam Riley isMr. Darcy
Mr. Darcy
Bella Heathcote isJane Bennet
Jane Bennet
Suki Waterhouse isKitty Bennet
Kitty Bennet
Emma Greenwell isCaroline Bingley
Caroline Bingley
Charles Dance isMr. Bennet
Mr. Bennet
Lena Headey isLady Catherine de Bourgh
Lady Catherine de Bourgh

Synopsis

Në shekullin e 19, një murtajë misterioze e kthen Anglinë në një zonë lufte. Asnjë nuk është i sigurt teksa të vdekurit kthehen në jetë të terrorizojnë tokën. Fati bën që Elizabeta, një mjeshtre e arteve marciale dhe armëve, të bashkojë forcat me z.Darsi, një burrë të pashëm por arrogant…

Pride and Prejudice and Zombies
Pride and Prejudice and Zombies
Pride and Prejudice and Zombies
Pride and Prejudice and Zombies
Pride and Prejudice and Zombies
Pride and Prejudice and Zombies
Pride and Prejudice and Zombies
Pride and Prejudice and Zombies
Pride and Prejudice and Zombies
Original title Pride and Prejudice and Zombies
IMDb Rating 5.8 25,174 votes
TMDb Rating 5.3 271 votes

Similar titles

The Hooligan Factory
Boo! A Madea Halloween (2016)
Aambala (2015)
Little Boy
Slack Bay
The Shape of Water
The Time Traveler’s Wife
Seven Psychopaths
The Haunting in Connecticut
Jumanji: Welcome to the Jungle
Unfriended
Dirty 30