Pompeii

Pompeii

No warning. No escape. Feb. 18, 2014 Canada, Germany, USA PG-13
Your rating: 0
10 4 votes

Video trailer

Synopsis

Në shekullin 79 E.S., Milo, një skllav i kthyer gladiator e gjen veten në garë kundër kohës për të shpëtuar vajzën e ëndrrave, bukuroshen Kasia, e premtuar për martesë me një senator romak të korruptuar. Ndërkohë që vullkani i Vesuvit shpërthen dhe shkatërron gjithçka përreth, ai duhet t’i shpëtojë arenës dhe të gjejë dashurinë e jetës së tij, përpara se të jetë shumë vonë…

Pompeii
Pompeii
Pompeii
Pompeii
Pompeii
Pompeii
Pompeii
Pompeii
Pompeii
Pompeii
Original title Pompeii
IMDb Rating 5.6 85,064 votes
TMDb Rating 5.1 783 votes

Similar titles

Blood Diamond
Skiptrace
Lone Survivor
The Heir Apparent: Largo Winch
Ip Man 3
True Memoirs of an International Assassin (2016)
The Count of Monte Cristo (2002)
Batman v Superman: Dawn of Justice
Baahubali 2: The Conclusion
Battle of the Damned
Thor: Ragnarok
Logan (2017)