what going on?
Phantom Thread

Phantom Thread

Kiss me, my girl, before I'm sick. Dec. 25, 2017 United States 130 min Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Daniel Day-Lewis isReynolds Woodcock
Reynolds Woodcock
Lesley Manville isCyril Woodcock
Cyril Woodcock
Gina McKee isCountess Henrietta Harding
Countess Henrietta Harding
Brian Gleeson isDr. Hardy
Dr. Hardy
Lujza Richter isPrincess Mona Braganza
Princess Mona Braganza
Julia Davis isLady Baltimore
Lady Baltimore
Nicholas Mander isLord Baltimore
Lord Baltimore

Synopsis

Londër, 1950. Rejnolds Udkok është një rrobaqepës i njohur, jeta e bezdisshme e të cilit ndërpritet nga Alma, një grua e re, me vullnet të fortë, e cila bëhet frymëzimi dhe e dashura e tij.

Phantom Thread
Phantom Thread
Phantom Thread
Phantom Thread
Phantom Thread
Phantom Thread
Phantom Thread
Phantom Thread
Phantom Thread
Phantom Thread
Original title Phantom Thread
IMDb Rating false 20,263 votes
TMDb Rating 7.3 140 votes

Similar titles

The Mortal Instruments: City of Bones
A Small September Affair
That Awkward Moment
The Great Gatsby
Murder on the Orient Express
The Voyeur
Cheeky (2000)
Mr. Nobody (2009)
Tale of Tales
Revolutionary Road
2 States
V.I.P.