what going on?
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

Join the Jaeger uprising Mar. 21, 2018 US. 120 Min. PG-13
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Director

Cast

John Boyega isJake Pentecost
Jake Pentecost
Scott Eastwood isNate Lambert
Nate Lambert
Rinko Kikuchi isMako Mori
Mako Mori
Charlie Day isDr. Newton Geiszler
Dr. Newton Geiszler
Burn Gorman isDr. Hermann Gottlieb
Dr. Hermann Gottlieb
Max Martini isHerc Hansen
Herc Hansen
Jing Tian isLiwen Shao
Liwen Shao

Synopsis

Jake Pentecost, djali i Stacker Pentecost ribashkohet me Mako Mori për të drejtuar një gjeneratë të re të pilotëve Jaeger, duke përfshirë këtu rivalin Lambert dhe piraten informatike 15 vjeçare, Amara, kundër një kërcënimi të ri Kaiju.

Pacific Rim: Uprising
Pacific Rim: Uprising
Pacific Rim: Uprising
Pacific Rim: Uprising
Pacific Rim: Uprising
Pacific Rim: Uprising
Pacific Rim: Uprising
Pacific Rim: Uprising
Pacific Rim: Uprising
Pacific Rim: Uprising
Original title Pacific Rim: Uprising
IMDb Rating 6.4 688 votes
TMDb Rating 6.1 6 votes

Similar titles