Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

One Final Night to Save the Day. Dec. 17, 2014 USA, UK PG
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Director

Shawn Levy
Director

Cast

Ben Stiller isLarry Daley
Larry Daley
Rami Malek isAhkmenrah
Ahkmenrah
Robin Williams isTheodore Roosevelt
Theodore Roosevelt
Owen Wilson isJedediah Smith
Jedediah Smith
Rachael Harris isMadeline Phelps
Madeline Phelps
Ben Kingsley isAnkmenrah'
Ankmenrah'
Ricky Gervais isDr. McPhee
Dr. McPhee

Synopsis

Larry (Ben Stiller) përfshin gjithë globin, duke bashkuar personazhe të dashur dhe të rinj në një kërkim epik për të shpëtuar magjinë, përpara se ajo të zhduket përgjithmonë.

Night at the Museum: Secret of the Tomb
Night at the Museum: Secret of the Tomb
Night at the Museum: Secret of the Tomb
Night at the Museum: Secret of the Tomb
Night at the Museum: Secret of the Tomb
Night at the Museum: Secret of the Tomb
Night at the Museum: Secret of the Tomb
Original title Night at the Museum: Secret of the Tomb
IMDb Rating 6.2 67,953 votes
TMDb Rating 6.1 998 votes

Similar titles

Dirty Grandpa
Against the Wild II: Survive the Serengeti
Maximum Ride
The Lone Ranger
Spider-Man: Homecoming
Gods of Egypt
Cloudy with a Chance of Meatballs
Suicide Squad
The Imaginarium of Doctor Parnassus
The Time Traveler’s Wife
A Dog’s Purpose
From Mexico With Love