what going on?
Max Steel (2016)

Max Steel (2016)

Oct. 14, 2016 UK, USA 92 Min. PG-13
Your rating: 0
8.8 8 votes

Video trailer

Director

Cast

Ben Winchell isMax McGrath
Max McGrath
Josh Brener isSteel (voice)
Steel (voice)
Ana Villafañe isSofia Martinez
Sofia Martinez
Andy García isDr. Miles Edwards
Dr. Miles Edwards
Maria Bello isMolly McGrath
Molly McGrath
Billy Slaughter isAgent Murphy
Agent Murphy
Mike Doyle isJim McGrath
Jim McGrath

Synopsis

Aventurat e adoleshentit Max McGrath dhe shoqëruesit të tij alien Steel, të cilët duhet të bashkojnë e kombinojnë fuqitë e tyre të reja e të llahtarshme, për t’u shndërruar në superheroin Max Steel, i cili karikohet me energjinë që Max ka përbrenda.

Max Steel (2016)
Max Steel (2016)
Max Steel (2016)
Max Steel (2016)
Max Steel (2016)
Original title Max Steel
IMDb Rating 4.8 1,008 votes
TMDb Rating 5.2 33 votes

Similar titles

Rogue One: A Star Wars Story (2016)
Berserk: The Golden Age Arc 1 – The Egg of the King
Predator: Dark Ages
Acts of Violence
Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse
Burnout 2
Kingsglaive: Final Fantasy XV
Daybreakers
Call of the Wolf
Gods of Egypt
Kabali (2016)
Tai Chi Zero (2012)