what going on?
Maleficent

Maleficent

Don't believe the fairy tale. May. 28, 2014 USA, UK 97 Min. PG
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Director

Cast

Angelina Jolie isMaleficent
Maleficent
Elle Fanning isPrincess Aurora
Princess Aurora
Juno Temple isThistletwit
Thistletwit
Isobelle Molloy isYoung Maleficent
Young Maleficent
Brenton Thwaites isYoung Prince
Young Prince
Sam Riley isDiaval
Diaval
Peter Capaldi isKing Kinloch
King Kinloch

Synopsis

Historia e filmit, ashtu si është e njohur në gjithë botën, sjellë portretin klasik të “Bukuroshja e fjetur.” Një grua e bukur, zemërpastër, me krahë mahnitëse të zeza, ka një mbretëri paqeje, deri sa një ushtri pushtuese kërcënon harmoninë e tokës. Ndërsa përpiqet ta mbrojë vendin, një tradhti e pamëshirshme fillon të kthejë zemrën e saj të pastër në një gur. E vendosur për hakmarrje, përballet në një betejë epike me mbretin e njerëzve dhe, si rezultat, hedh një mallkim mbi të porsalindurën Aurora. Kur fëmija rritet, Maleficent kupton se Aurora mban çelësin e paqes në mbretëri.

Maleficent
Maleficent
Maleficent
Maleficent
Maleficent
Maleficent
Maleficent
Maleficent
Maleficent
Maleficent
Original title Maleficent
IMDb Rating 7.0 253,606 votes
TMDb Rating 7 2702 votes

Similar titles

47 Ronin (2013)
Assault on Wall Street
Next
The Mortal Instruments: City of Bones
Need for Speed
Son of a Gun
Pompeii
Night at the Museum: Secret of the Tomb
Barbie: The Princess & The Popstar
Survival Code
Watchmen
Exodus: Gods and Kings