what going on?
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

What a Lovely Day. May. 13, 2015 Australia, USA R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cast

Tom Hardy isMax Rockatansky
Max Rockatansky
Charlize Theron isImperator Furiosa
Imperator Furiosa
Hugh Keays-Byrne isImmortan Joe
Immortan Joe
Rosie Huntington-Whiteley isThe Splendid Angharad
The Splendid Angharad
Zoë Kravitz isToast the Knowing
Toast the Knowing
Abbey Lee isThe Dag
The Dag
Courtney Eaton isCheedo the Fragile
Cheedo the Fragile

Synopsis

Në një vend të shkretë ku njerëzimi është skllav i ujit, dy rebelë mund të jenë në gjendje të vendosin rregullin: Maksi, një ish polic fjalëpak dhe Furiosa, një grua e guximshme, e cila kërkon të shkojë në vendlindjen e saj.

Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Original title Mad Max: Fury Road
IMDb Rating 8.1 559,265 votes
TMDb Rating 7.2 5405 votes

Similar titles

Hitman: Agent 47
6 Ways to Sundown
Blade of the Immortal
Pete’s Dragon (2016)
Jack Reacher: Never Go Back (2016)
Dragon Nest: Warriors’ Dawn
Killing Season
Warrior Savitri
My Father Die (2016)
Guardians of the Galaxy
The Way Back
Independence Day