what going on?
Love & Friendship (2016)

Love & Friendship (2016)

A lady never reveals her tactics. May. 27, 2016 Ireland, France, Netherlands 94 Min. PG
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Kate Beckinsale isLady Susan Vernon Martin
Lady Susan Vernon Martin
Chloë Sevigny isAlicia Johnson
Alicia Johnson
Xavier Samuel isReginald DeCourcy
Reginald DeCourcy
Stephen Fry isMr. Johnson
Mr. Johnson
Emma Greenwell isCatherine Vernon
Catherine Vernon
Justin Edwards isCharles Vernon
Charles Vernon
Tom Bennett isSir James Martin
Sir James Martin
Morfydd Clark isFrederica Vernon
Frederica Vernon
Jemma Redgrave isLady DeCourcy
Lady DeCourcy
James Fleet isSir Reginald DeCourcy
Sir Reginald DeCourcy

Synopsis

Zonja Suzan Vernon jeton përkohësisht në shtëpinë e motrës të saj, dhe ndërsa është atje, është e vendosur të gjejë një bashkëshort për vajzën e saj, Frederikën dhe për veten e saj, sigurisht.

Love & Friendship (2016)
Love & Friendship (2016)
Love & Friendship (2016)
Love & Friendship (2016)
Love & Friendship (2016)
Love & Friendship (2016)
Love & Friendship (2016)
Original title Love & Friendship
IMDb Rating 6.7 9,930 votes
TMDb Rating 6.4 46 votes

Similar titles

2 States
Seven Psychopaths
Lila & Eve
Kingsman: The Secret Service
Banjo
Sugar Mountain (2016)
Fuck You Goethe 2
Fifty Shades Darker (2017)
Bad Moms (2016)
Salyut 7
7 Cases
Planet Single (2016)