what going on?
click on ad to close
London Boulevard (2010)

London Boulevard (2010)

Not every criminal wants to be one. Nov. 10, 2010 USA, UK 103 Min. R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Synopsis

Një ish i burgosur nga Londra jugore përpiqet t’ia nisë nga e para duke punuar si mirëmbajtës në shtëpinë e një aktoreje të re në këtë dramë kriminale nga skenaristi i filmit THE DEPARTED William Monahan, i cili do të bëjë debutimin e tij si regjizor në këtë projekt filmik. Gjithashtu luajnë aktorët e mirënjohur Ray Winstone, David Thewlis dhe Anna Friel.

London Boulevard (2010)
London Boulevard (2010)
London Boulevard (2010)
London Boulevard (2010)
London Boulevard (2010)
London Boulevard (2010)
London Boulevard (2010)
London Boulevard (2010)
London Boulevard (2010)
London Boulevard (2010)
Original title London Boulevard
IMDb Rating 6.2 40,545 votes
TMDb Rating 5.5 146 votes

Similar titles

Sleepless
Wolf Warrior 2
Bleed for This (2016)
Black Snow
Man Down (2015)
Fred Claus
X+Y
Manglehorn
Boy 7
Collateral Beauty (2016)
Kill the Messenger
New Initial D the Movie Legend 2 – Racer