what going on?
Lolita (1997)

Lolita (1997)

A forbidden love. An unthinkable attraction. The ultimate price. Sep. 27, 1997 USA, France 137 Min. R
Your rating: 10
10 1 vote

Video trailer

Director

Adrian Lyne
Director

Cast

Jeremy Irons isHumbert Humbert
Humbert Humbert
Melanie Griffith isCharlotte Haze
Charlotte Haze
Frank Langella isClare Quilty.
Clare Quilty.
Keith Reddin isReverend Rigger
Reverend Rigger
Joan Glover isMiss LaBone
Miss LaBone
Ed Grady isDr. Melinik
Dr. Melinik

Synopsis

Një profesor Britanik vjen në Amerikë për të dhënë mësim kërkon diku një dhomë me qira por vetëm pasi sheh vajzën 14 vjeçare të pronares, vendos të shpërngulet.Megjithëse e urren nënën, ai martohet me të pasi është e vemja mundësi t’i afrohet vajzës, e cila është shumë e pjekur për moshën e saj.Ata fillojnë një udhëtim së bashku, duke u përpjekur ta fshehin se janë babë e bijë,duke u ndjekur nga dikush, i cili Hambërtit i duket si polic.Xhelozia e thellë dhe ndoshta faji për dashurinë e ndaluar, e bëjnë atë burrë të çmendet pak nga pak.

Lolita (1997)
Lolita (1997)
Lolita (1997)
Lolita (1997)
Lolita (1997)
Lolita (1997)
Lolita (1997)
Lolita (1997)
Lolita (1997)
Lolita (1997)
Original title Lolita
IMDb Rating 6.9 37,389 votes
TMDb Rating 6.9 111 votes

Similar titles

Burning Sands
Dead Like Me: Life After Death
Come And Find Me (2016)
Labor Day
Braveheart
Jack Reacher: Never Go Back (2016)
Bachelorette (2012)
Reach Me
Baar Baar Dekho
War Story
Goal! III: Taking On The World
Sundown