Locke

Locke

No turning back Apr. 10, 2014 UK, USA R
Your rating: 0
2 2 votes

Video trailer

Director

Cast

Tom Hardy isIvan Locke
Ivan Locke
Alice Lowe isSister Margaret
Sister Margaret
Danny Webb isCassidy
Cassidy
Lee Ross isPC Davids
PC Davids

Synopsis

Ivan Loke, një familjar i përkushtuar dhe një menaxher i suksesshëm ndërtimi, merr një telefonatë në prag të sfidës më të madhe në karrierën e tij, e cila vë në lëvizje një seri ngjarjesh që kërcënojnë ekzistencën e tij të kultivuar me kujdes.

Locke
Locke
Locke
Locke
Locke
Original title Locke
IMDb Rating 7.1 92,083 votes
TMDb Rating 6.8 444 votes

Similar titles

Collateral Beauty (2016)
Mohenjo Daro (2016)
Dabbe: Cin çarpmasi
Cop Car
The Rover
Babylon A.D.
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House
Ask Sana Benzer
The Count of Monte Cristo (2002)
Dilwale Dulhania Le Jayenge
Moonlight (2016)
Spectral (2016)