what going on?
click on ad to close
The Legend of Barney Thomson (2015)

The Legend of Barney Thomson (2015)

Jul. 24, 2015 Canada, UK, USA 96 Min. N/A
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Ashley Jensen isDetective Inspector June Robertson
Detective Inspector June Robertson
James Cosmo isJames Henderson
James Henderson
Tom Courtenay isChief Superintendent McManaman
Chief Superintendent McManaman
Kevin Guthrie isMacPherson
MacPherson
Sam Robertson isDetective Sergeant Sam Jobson
Detective Sergeant Sam Jobson

Synopsis

Barni Thompson, i çuditshëm, i pasigurt në vetvete, berber në Glasgou, jeton një jetë mediokriteti të dëshpëruar, dhe jeta e ti aspak interesante do marrë një kthesë nga 0 në 60 për pesë sekonda, ndërsa ai hyn në botën groteske dhe absurde të një vrasësi serial.

The Legend of Barney Thomson (2015)
The Legend of Barney Thomson (2015)
The Legend of Barney Thomson (2015)
The Legend of Barney Thomson (2015)
The Legend of Barney Thomson (2015)
Original title The Legend of Barney Thomson
IMDb Rating 6.3 2,910 votes
TMDb Rating 6 15 votes

Similar titles

Initial D (2005)
Burying the Ex
A Haunting at Silver Falls
Bad Frank
Southside With You
Redirected
Bleed for This (2016)
Enemies Closer
Fighter In The Wind
Exodus: Gods and Kings
Babylon A.D.
A Kind of Murder (2016)