what going on?
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

Jul. 09, 2016 Japan PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cast

Aaron Paul isNyx Ulric (Voice)
Nyx Ulric (Voice)
Sean Bean isRegis Lucis Caelum CXIII (Voice)
Regis Lucis Caelum CXIII (Voice)
Lena Headey isLunafrena Nox Fleuret (Voice)
Lunafrena Nox Fleuret (Voice)
Adrian Bouchet isDrautos (Voice)
Drautos (Voice)
Greg Blackford isLuche Lazarus (Voice)
Luche Lazarus (Voice)
Liam Mulvey isLibertus Ostium (Voice)
Libertus Ostium (Voice)
Andrea Tivadar isCrow (Voice)
Crow (Voice)
Edward Saxby isArdyn Izunia (Voice)
Ardyn Izunia (Voice)
Go Ayano isニックス・ウリック
ニックス・ウリック
Go Ayano isニックス・ウリック(声のみ)
ニックス・ウリック(声のみ)

Synopsis

Mbreti Regis, i cili mbikëqyr territorin e Lucis, urdhëron trupën ushtarake të tij për të mbrojtur mbretërinë nga planet e mbretërisë së Niflheim për të marrë Kristalin e Shenjtë. Kristal i cili i jep fuqi dhe magji mbretërisë së Lucis.

Kingsglaive: Final Fantasy XV
Kingsglaive: Final Fantasy XV
Kingsglaive: Final Fantasy XV
Original title Kingsglaive: Final Fantasy XV
IMDb Rating 7.2 4,167 votes
TMDb Rating 7 34 votes

Similar titles

War of the Worlds
Elysium
The Man from U.N.C.L.E.
Bitcoin Heist
Pixels
Jumanji: Welcome to the Jungle
The Star
Jack Reacher: Never Go Back (2016)
The Last: Naruto the Movie
Daybreakers
Madagascar: Escape 2 Africa
The Lego Batman Movie