what going on?
King Kong

King Kong

The eighth wonder of the world. Dec. 14, 2005 New Zealand, USA, Germany 187 Min. PG-13
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Director

Cast

Naomi Watts isAnn Darrow
Ann Darrow
Jack Black isCarl Denham
Carl Denham
Adrien Brody isJack Driscoll
Jack Driscoll
Thomas Kretschmann isCaptain Englehorn
Captain Englehorn
Andy Serkis isKong / Lumpy
Kong / Lumpy

Synopsis

Në vitin 1993 në Nju Jork, një producent ambicioz filmi, nxit punonjësit dhe aktorë e tij për të udhëtuar në “Ishullin e Kafkës”, ku aty përballen me Kongun, një majmun gjigant i cili afeksionohet shumë pas aktores kryesore An Darou.

King Kong
King Kong
King Kong
King Kong
King Kong
King Kong
King Kong
King Kong
King Kong
King Kong
Original title King Kong
IMDb Rating 7.2 317,101 votes
TMDb Rating 6.3 1176 votes

Similar titles

Badrinath Ki Dulhania
Chicago
Need for Speed
Beneath the Harvest Sky
American Sniper
Spectral (2016)
The Great Gatsby
The BFG (2016)
Commando 2: The Black Money Trail
State Property (2002)
The Great Debaters (2007)
47 Ronin (2013)