what going on?
click on ad to close
Kill the Messenger

Kill the Messenger

Can you keep a National Secret? Oct. 09, 2014 USA 112 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Jeremy Renner isGary Webb
Gary Webb
Michael Sheen isFred Weil
Fred Weil
Ray Liotta isJohn Cullen
John Cullen
Robert Patrick isRonny Quail
Ronny Quail
Andy García isNorwin Meneses
Norwin Meneses
Paz Vega isCoral Baca
Coral Baca
Tim Blake Nelson isAlan Fenster
Alan Fenster

Synopsis

Një reporter bëhet shënjestra e një fushate shpifjeje vicioze që e çon deri në vetëvrasje pasi ekspozon rolin e CIA-s në armatimin e rebelëve Kundra në Nikaragua dhe në importimin e kokainës në Kaliforni. Bazuar në historinë e vërtetë të gazetarit Geri Ueb.

Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Kill the Messenger
Original title Kill the Messenger
IMDb Rating 7.0 32,797 votes
TMDb Rating 6.4 234 votes

Similar titles

Exodus: Gods and Kings
Below Her Mouth
Endless Love
The Choice
Orphan
Bleed for This (2016)
The Book Thief (2013)
Hitchcock (2012)
Batman Forever
Baar Baar Dekho
Gone Girl
(500) Days of Summer