Kidnapping Mr. Heineken

Kidnapping Mr. Heineken

It was the perfect crime until they got away with it. Mar. 12, 2015 Belgium, Netherlands, USA, UK R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Anthony Hopkins isFreddy Heineken
Freddy Heineken
Jim Sturgess isCor Van Hout
Cor Van Hout
Sam Worthington isWillem Holleeder
Willem Holleeder

Synopsis

Historia e brendshme e planifikimit, ekzekutimit, rrjedhojat dhe rënia e fundit e rrëmbyesve e manjatit të birrës Alfred “Fredi” Heineken, e cila rezultoi në shpërblimin më të madh të paguar ndonjëherë për lirimin e një individi.

Kidnapping Mr. Heineken
Kidnapping Mr. Heineken
Kidnapping Mr. Heineken
Kidnapping Mr. Heineken
Kidnapping Mr. Heineken
Kidnapping Mr. Heineken
Kidnapping Mr. Heineken
Kidnapping Mr. Heineken
Kidnapping Mr. Heineken
Original title Kidnapping Mr. Heineken
IMDb Rating 6.1 13,307 votes
TMDb Rating 5.9 118 votes

Similar titles

Perfume: The Story of a Murderer
New Initial D the Movie Legend 2 – Racer
Railroad Tigers
Burning Sands
Flight
Sniper: Legacy
Traffic
Independence Day: Resurgence
The Great Debaters (2007)
Cinderella Man
Fifty Shades Darker (2017)
Gorgeous