what going on?
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

You Can't Fight Your Destiny. Jul. 17, 2013 United States 103 min Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Jeff Wadlow
Director

Cast

Aaron Taylor-Johnson isDave Lizewski / Kick-Ass
Dave Lizewski / Kick-Ass
Chloë Grace Moretz isMindy Macready / Hit-Girl
Mindy Macready / Hit-Girl
Clark Duke isMarty Eisenberg / Battle Guy
Marty Eisenberg / Battle Guy
Jim Carrey isColonel Stars and Stripes
Colonel Stars and Stripes
Lindy Booth isNight Bitch
Night Bitch
Donald Faison isDoctor Gravity
Doctor Gravity
Morris Chestnut isDetective Marcus Williams
Detective Marcus Williams

Synopsis

Heroi i veshur me kostum Kick-Ass bashkohet me një grup qytetarësh të thjeshtë të frymëzuar për të luftuar krimin. Ndërsa Red Mist ka një plan për t’u hakmarrë ndaj Kick-Ass dhe këdo që ai njeh.

Kick-Ass 2
Kick-Ass 2
Kick-Ass 2
Kick-Ass 2
Kick-Ass 2
Kick-Ass 2
Kick-Ass 2
Kick-Ass 2
Kick-Ass 2
Kick-Ass 2
Original title Kick-Ass 2
IMDb Rating 6.6 224,451 votes
TMDb Rating 6.3 2661 votes

Similar titles

Bleeding Steel
Easy Money
Kickboxer: Retaliation
Black Panther
Trespass
Defective
Murder on the Orient Express
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Racer and the Jailbird
Easy Money II
Over the Top
The Brink