what going on?
Jurassic World

Jurassic World

The park is open. Jun. 09, 2015 USA PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Synopsis

Njëzet e dy vjet pas ngjarjeve të Jurassic Park (1993), ishulli Nublar tani përmban një park dinosaurësh plotësisht funksional, Jurassic World, i parashikuar fillimisht nga John Hammond. Pas 10 vitesh funksion dhe normat e vizitorëve në rënie, u krijua një atraksion i ri për të rizgjuar interesin e vizitorëve në një mënyrë të tmerrshme.

Jurassic World
Jurassic World
Jurassic World
Jurassic World
Jurassic World
Jurassic World
Jurassic World
Jurassic World
Jurassic World
Jurassic World
Original title Jurassic World
IMDb Rating 7.0 421,709 votes
TMDb Rating 6.6 5026 votes

Similar titles

Maximum Ride
Headshot
Cast Away (2000)
6 Ways to Sundown
War of the Worlds
Mission: Impossible III (2006)
The Interview
Barely Lethal
Chappie
Self/less
The Numbers Station
Rogue One: A Star Wars Story (2016)