what going on?
click on ad to close
Inferno (2016)

Inferno (2016)

His greatest challenge. Humanity's last hope. Oct. 13, 2016 USA, Japan, Turkey, Hungary 115 Min. PG-13
Your rating: 0
9 1 vote

Video trailer

Director

Ron Howard
Director

Cast

Tom Hanks isRobert Langdon
Robert Langdon
Felicity Jones isDr. Sienna Brooks
Dr. Sienna Brooks
Omar Sy isChristoph Bruder
Christoph Bruder
Ben Foster isBertrand Zobrist
Bertrand Zobrist
Sidse Babett Knudsen isDr. Elizabeth Sinskey
Dr. Elizabeth Sinskey
Irrfan Khan isHarry Sims / The Provost
Harry Sims / The Provost
Ana Ularu isVayentha
Vayentha
Ida Darvish isMarta Alvarez
Marta Alvarez

Synopsis

Kur Robert Langdoni zgjohet në një spital italian me amnezi, ai bashkohet me Dr. Siena Bruks-in dhe së bashku ata duhet të shpejtojnë nëpër Europë për të penguar një komplot vdekjeprurës botëror.

Inferno (2016)
Inferno (2016)
Inferno (2016)
Inferno (2016)
Inferno (2016)
Inferno (2016)
Inferno (2016)
Inferno (2016)
Inferno (2016)
Inferno (2016)
Original title Inferno
IMDb Rating 7.1 359 votes
TMDb Rating 5.2 428 votes

Similar titles

Dino King (2012)
G.I. Joe: The Rise of Cobra
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
Self/less
Attraction
Ocean’s Eleven
Nitro Rush
Star Trek Beyond
Max Steel (2016)
Siberian Education
Ace Ventura: When Nature Calls
Gorgeous