what going on?
Hours

Hours

Every second counts. Nov. 29, 2013 USA 97 Min. PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cast

Synopsis

Para agimit të 29 gushtit 2005, Nolani mbërrin në një spital të Nju Orlinsit së bashku me gruan e tij shtatzënë Abigejl e cila bën lindje të parakohshme. Ajo çka duhej të ishte dita më e lumtur në jetën e Nolanit shumë shpejt del jashtë kontrollit kur lindja shkon tragjikisht keq dhe Uragani Katrina sulmon spitalin, duke detyruar një evakuim. Duke i thënë të qëndrojë me vajzën e tij, e cila është në inkubator, Nolani dhe fëmija i tij i sapolindur shumë shpejt izolohen nga bota për shkak të prerjes së energjisë dhe përmbytjes. Kur askush nuk kthehet për të ndihmuar, Nolani përballet me vendime të shumta jete a vdekjeje, duke luftuar për ta mbajtur vajzën e tij të gjallë, ndërsa minutat kalojnë duke u kthyer në ORË.

Hours
Hours
Hours
Hours
Hours
Hours
Hours
Hours
Hours
Hours
Original title Hours
IMDb Rating 6.5 23,867 votes
TMDb Rating 6.3 234 votes

Similar titles

Transformers: The Last Knight
Nerve (2016)
Next
Maximum Ride
Aftermath
Thank You for Your Service
Twelve Monkeys
Sand Castle
Goal! III: Taking On The World
Dangal (2016)
Stonehearst Asylum (2014)
Sliver