what going on?
click on ad to close
A History of Violence (2005)

A History of Violence (2005)

Tom Stall had the perfect life... until he became a hero. Sep. 23, 2005 96 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Maria Bello isEdie Stall
Edie Stall
Heidi Hayes isSarah Stall
Sarah Stall
Ashton Holmes isJack Stall
Jack Stall
William Hurt isRichie Cusack
Richie Cusack
Ed Harris isCarl Fogerty
Carl Fogerty
Peter MacNeill isSheriff Sam Carney
Sheriff Sam Carney

Synopsis

KUJDES: KY FILM PERMBAN NUDITET DHE SKENA DHUNE! Një burrë i thjeshtë e gjen veten hero pas një sulmi në restorantin e tij. Por akti i tij heroik sjell në qytet jo vetëm gazetarë e kanale televizive, por edhe disa miq nga e kaluara e errët.

A History of Violence (2005)
A History of Violence (2005)
A History of Violence (2005)
A History of Violence (2005)
A History of Violence (2005)
A History of Violence (2005)
A History of Violence (2005)
A History of Violence (2005)
Original title A History of Violence
TMDb Rating 6.7 416 votes