what going on?
click on ad to close
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

Classic tale. New twist. Dec. 18, 2017 Germany, USA 88 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Synopsis

Vëllezërit Hansel dhe Gretel lihen vetëm në pyll nga babai i tyre dhe kapen nga një shtrigë djallëzore në një shtëpi prej karameleje. Megjithatë, ata e vrasin shtrigën dhe arratisen që aty. Vite më vonë, jetimët janë bërë gjuetarë të famshëm shtrigash. Kur njëmbëdhjetë fëmijë humbasin në një fshat të vogël, Kryebashkiaku thërret Hanselin dhe Gretelin për t'i shpëtuar dhe ata shpëtojnë Minën flokëkuqe nga sherifi që kërkon ta djegë duke e akuzuar për magji.

Hansel & Gretel: Witch Hunters
Hansel & Gretel: Witch Hunters
Hansel & Gretel: Witch Hunters
Hansel & Gretel: Witch Hunters
Hansel & Gretel: Witch Hunters
Hansel & Gretel: Witch Hunters
Hansel & Gretel: Witch Hunters
Hansel & Gretel: Witch Hunters
Hansel & Gretel: Witch Hunters
Hansel & Gretel: Witch Hunters
Original title Hansel & Gretel: Witch Hunters
IMDb Rating 6.1 162,586 votes
TMDb Rating 5.6 2524 votes

Similar titles

Proxy
I, Frankenstein
Kingsman: The Secret Service
Eklavya: The Royal Guard (2007)
Pete’s Dragon (2016)
Poltergeist
Gomorrah (2008)
Pawn Shop Chronicles
Elysium
Sinister
Masterminds (2016)
Warrior Savitri