what going on?
The Handmaiden

The Handmaiden

Jun. 01, 2016 South Korea 145 Min. N/A
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Kim Min-Hee isLady Hideko
Lady Hideko
Kim Tae-Ri isSook-Hee
Sook-Hee
Ha Jung-Woo isCount Fujiwara
Count Fujiwara
Cho Jin-woong isUncle Kouzuki
Uncle Kouzuki
Moon So-ri isAunt of Noble Lady
Aunt of Noble Lady

Synopsis

Një hajdute punësohet si një shërbëtore për një vajzë të pasur dhe ajo është pjesë e një komploti për të përfituar pasurinë e saj.

The Handmaiden
The Handmaiden
The Handmaiden
The Handmaiden
The Handmaiden
The Handmaiden
The Handmaiden
The Handmaiden
The Handmaiden
The Handmaiden
Original title 아가씨
IMDb Rating 8.1 8,711 votes
TMDb Rating 8.4 65 votes

Similar titles

Below Her Mouth
The Wicked
Fury
Shut In (2016)
The Time Traveler’s Wife
Perfume: The Story of a Murderer
Batman Begins
Killing Season
Rudhramadevi
Wakefield
Fasten Your Seatbelts
Hunt for the Wilderpeople (2016)