Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

Lights. Camera. Abduction. Feb. 05, 2016 UK, USA, Japan PG-13
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Joel Coen
Director

Cast

Josh Brolin isEddie Mannix
Eddie Mannix
George Clooney isBaird Whitlock
Baird Whitlock
Alden Ehrenreich isHobie Doyle
Hobie Doyle
Ralph Fiennes isLaurence Lorenz
Laurence Lorenz
Jonah Hill isJoseph Silverman
Joseph Silverman
Scarlett Johansson isDeeAnna Moran
DeeAnna Moran
Frances McDormand isC. C. Calhoun
C. C. Calhoun
Tilda Swinton isThora Thacker / Thessaly Thacker
Thora Thacker / Thessaly Thacker
Channing Tatum isBurt Gurney
Burt Gurney

Synopsis

Edi Maniks punon gjthë kohën në studion e tij filmike dhe përveç kësaj përballet dhe me problemet që i nxjerrin aktorët e tij. Kur një aktorët e tij më të mirë rrëmbehet ai bën çmos për ta kthyer madje paguan edhe shumen prej 100000 dollarë

Hail, Caesar!
Hail, Caesar!
Hail, Caesar!
Hail, Caesar!
Hail, Caesar!
Hail, Caesar!
Hail, Caesar!
Hail, Caesar!
Hail, Caesar!
Hail, Caesar!
Original title Hail, Caesar!
IMDb Rating 6.4 64,657 votes
TMDb Rating 5.4 563 votes

Similar titles

Why Him? (2016)
Siberian Education
The Salvation
The Shawshank Redemption
Noah
Trap for Cinderella
Barbershop: The Next Cut (2016)
Pocahontas
Seven Psychopaths
Hero
Someone Like You…
Bokeh