what going on?
click on ad to close
Hacksaw Ridge (2016)

Hacksaw Ridge (2016)

When the order came to retreat. One man stayed. Nov. 04, 2016 Australia, USA 131 Min. R
Your rating: 0
9.6 11 votes

Video trailer

Director

Mel Gibson
Director

Cast

Andrew Garfield isDesmond T. Doss
Desmond T. Doss
Sam Worthington isCaptain Glover
Captain Glover
Teresa Palmer isDorothy Schuttle
Dorothy Schuttle
Hugo Weaving isTom Doss
Tom Doss
Rachel Griffiths isBertha Doss
Bertha Doss
Vince Vaughn isSergeant Howell
Sergeant Howell
Ryan Corr isLt. Manville
Lt. Manville
Richard Roxburgh isColonel Stelzer
Colonel Stelzer

Synopsis

Doktori i ushtrisë amerikane të Luftës së Dytë Botërore, i cili shërbeu gjatë betejës së Okinavës, refuzon të vrasë njerëz dhe kthehet në të parin kundërshtues të ndërgjegjshëm në historinë amerikane, të cilit i jepet Medalja e Nderit

Hacksaw Ridge (2016)
Hacksaw Ridge (2016)
Hacksaw Ridge (2016)
Hacksaw Ridge (2016)
Hacksaw Ridge (2016)
Hacksaw Ridge (2016)
Original title Hacksaw Ridge
IMDb Rating 8.7 14,324 votes
TMDb Rating 6.7 143 votes

Similar titles

Adore
Interstellar
Jack and the Cuckoo-Clock Heart
Perfume: The Story of a Murderer
Invictus (2009)
The Counterfeiters
The Voyeur
Little Boy
Black Snow
I.D.
Confessions of a Brazilian Call Girl
Suicide Squad