what going on?
Grown Ups 2

Grown Ups 2

Just because they're a little older doesn't mean they've grown up. Jul. 11, 2013 USA 100 Min. PG-13
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Dennis Dugan
Director

Cast

Adam Sandler isLenny Feder
Lenny Feder
Kevin James isEric Lamonsoff
Eric Lamonsoff
Chris Rock isKurt McKenzie
Kurt McKenzie
David Spade isMarcus Higgins
Marcus Higgins
Salma Hayek isRoxanne Chase-Feder
Roxanne Chase-Feder
Maya Rudolph isDeanne McKenzie
Deanne McKenzie
Maria Bello isSally Lamonsoff
Sally Lamonsoff

Synopsis

Duke shpresuar se do t’i ofronte një jetë më të qetë familjes së tij, Lenni Feder largohet nga kaosi i Hollivudit dhe transferohet në vendlindjen e tij. Përveç miqve të tij të vjetër, femijëve të tyre, shoferëve të autobusve dhe policëve të shkrehur leni do të përballet edhe me shumë surpriza të tjera…..

Grown Ups 2
Grown Ups 2
Grown Ups 2
Grown Ups 2
Grown Ups 2
Grown Ups 2
Grown Ups 2
Grown Ups 2
Grown Ups 2
Grown Ups 2
Original title Grown Ups 2
IMDb Rating 5.4 108,709 votes
TMDb Rating 5.9 756 votes

Similar titles

Middle School: The Worst Years of My Life (2016)
Suntan
The Protector
The Hitman’s Bodyguard
Little Boy
Dishoom (2016)
Pixels
Date and Switch
Now You See Me 2
Diary of a Wimpy Kid
Kingsman: The Golden Circle
Cloudy with a Chance of Meatballs