what going on?
click on ad to close
Good Will Hunting (1997)

Good Will Hunting (1997)

Some people can never believe in themselves, until someone believes in them. Dec. 05, 1997 USA 126 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Gus Van Sant
Director

Cast

Robin Williams isSean Maguire
Sean Maguire
Matt Damon isWill Hunting
Will Hunting
Ben Affleck isChuckie Sullivan
Chuckie Sullivan
Stellan Skarsgård isProf. Gerald Lambeau
Prof. Gerald Lambeau
Casey Affleck isMorgan O'
Morgan O'
Cole Hauser isBilly McBride
Billy McBride

Synopsis

Uill Hanting është një pastrues në M.I.T, por me një dhunti të veçantë për matematikën. Zgjidhja e një problemi të vështirë dhe problemet me gjykatën, do e bëjnë të njohë profesor Lemboun. Ai do ta udhëheqë drejt zbulimeve të tjera, edhe së bashku me mikun e tij psikolog, Shon, ai i jep një mundësi të re Uillit që të rifitojë jetën e tij.

Good Will Hunting (1997)
Good Will Hunting (1997)
Good Will Hunting (1997)
Good Will Hunting (1997)
Good Will Hunting (1997)
Good Will Hunting (1997)
Good Will Hunting (1997)
Good Will Hunting (1997)
Good Will Hunting (1997)
Good Will Hunting (1997)
Original title Good Will Hunting
IMDb Rating 8.3 625,650 votes
TMDb Rating 7.7 1573 votes

Similar titles

Ghajini
Among Ravens
The Departed
A Kind of Murder (2016)
Capsule (2015)
The Great Gatsby
The Kings of Summer
Spud 2: The Madness Continues
A Ghost Story
Blood Diamond
Born to Dance
Melissa P.