what going on?
Fury

Fury

War never ends quietly. Oct. 15, 2014 USA, China, UK R
Your rating: 0
9.5 2 votes

Video trailer

Director

David Ayer
Director

Cast

Logan Lerman isNorman Ellison
Norman Ellison
Jim Parrack isSergeant Binkowski
Sergeant Binkowski
Brad William Henke isSergeant Davis
Sergeant Davis
Kevin Vance isSergeant Peterson
Sergeant Peterson
Xavier Samuel isLt. Parker
Lt. Parker
Jason Isaacs isCaptain Waggoner
Captain Waggoner

Synopsis

Prill 1945. Teksa aleatët bëjnë përpjekjen e tyre të fundit në arenën evropiane, një rreshter drejton një tank Sherman dhe pesë pjesëtarët e ekuipazhit të tij drejt një misioni vdekjeprurës në territorin e armikut. Të paktë në numër, pa municione dhe me një ushtar të ri në togën e tyre, rreshteri dhe njerëzit e tij përballen me sulme shkatërrimtare gjatë përpjekjes së tyre heroike për të goditur në zemër të ushtrisë naziste.

Fury
Fury
Fury
Fury
Fury
Fury
Fury
Fury
Fury
Fury
Original title Fury
IMDb Rating 7.6 306,352 votes
TMDb Rating 7.4 2368 votes

Similar titles

The Man from U.N.C.L.E.
First Knight
Love Is All You Need? (2016)
Southpaw
Fred Claus
Another You
Z for Zachariah
In Order of Disappearance
Adore
Hitchcock (2012)
Bleed for This (2016)
Boyz n the Hood