what going on?
Fallen

Fallen

Some angels are destined to fall. Nov. 10, 2016 USA 91 Min. PG-13
Your rating: 0
7 3 votes

Video trailer

Director

Scott Hicks
Director

Cast

Addison Timlin isLucinda Price
Lucinda Price
Jeremy Irvine isDaniel Grigori
Daniel Grigori
Daisy Head isArriane Alter
Arriane Alter
Lola Kirke isPenn Van-Syckle Lockwood
Penn Van-Syckle Lockwood
Hermione Corfield isGabrielle Givens
Gabrielle Givens
Malachi Kirby isRoland Sparks
Roland Sparks
Joely Richardson isMs Sophia Bliss
Ms Sophia Bliss
Juliet Aubrey isDoreen Price
Doreen Price

Synopsis

Një vajzë e re e gjen veten në një shkollë edukimi pas terapisë duke qenë se është fajësuar për vdekjen e një djali të ri. Në shkollë, ajo bie në dashuri me një nga studentët, pa e ditur që ai është engjëll dhe e ka dashur për mijëra vjet.

Fallen
Fallen
Fallen
Fallen
Fallen
Fallen
Original title Fallen
IMDb Rating 5.7 4,239 votes
TMDb Rating 5.9 172 votes

Similar titles

Man Down (2015)
Stop-Loss
A Bad Moms Christmas
Shock Wave
Before I Fall
Batman v Superman: Dawn of Justice
Moana (2016)
Ain’t Them Bodies Saints (2013)
Salyut 7
It
The Amazing Spider-Man 2
Valerian and the City of a Thousand Planets