Falcon Rising

Falcon Rising

Sep. 05, 2014 USA R
Your rating: 0
9 10 votes

Video trailer

Director

Cast

Neal McDonough isManny Ridley
Manny Ridley
Lateef Crowder isCarlo Bororo
Carlo Bororo
Laila Ali isCindy Chapman
Cindy Chapman
Millie Ruperto isKatarina Da'
Katarina Da'
Robert Colon isPolice Officer
Police Officer

Synopsis

Çapman, një ish-marins, pasi i rrahin motrën për vdekje në një lagjet e varfëra të Brazilit, ai do të kërkojë autorët e kësaj ngjarjeje dhe do të zbuloj disa fakte tronditese.

Falcon Rising
Falcon Rising
Falcon Rising
Falcon Rising
Falcon Rising
Falcon Rising
Falcon Rising
Falcon Rising
Falcon Rising
Falcon Rising
Original title Falcon Rising
IMDb Rating 5.8 5,035 votes
TMDb Rating 5.6 47 votes

Similar titles

Act of Valor
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
Kong: Skull Island
Pete’s Dragon (2016)
Star Wars: The Last Jedi
The Gunman
Ronin (1998)
Kung Fu Hustle
6 Days
I Am Wrath
Lapland Odyssey 3
Bounty Hunters