what going on?
Edge of Darkness (2010)

Edge of Darkness (2010)

Some secrets take us to the edge. Jan. 29, 2010 UK, USA 117 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Mel Gibson isThomas Craven
Thomas Craven
Ray Winstone isDarius Jedburgh
Darius Jedburgh
Gbenga Akinnagbe isDet. Darcy Jones
Det. Darcy Jones
Caterina Scorsone isMelissa Conway
Melissa Conway
Jay O. Sanders isWhitehouse
Whitehouse
Wayne Duvall isChief of Police
Chief of Police

Synopsis

Ndërsa detektivi Tomas Kreivën heton vdekjen e vajzës së tij aktiviste, ai nuk zbulon vetëm jetës sekrete të saj, por edhe një mbulim korporate dhe një marrëveshje të fshehtë qeveritare që punëson një agjent me detyrën e fshirjes së provave…

Edge of Darkness (2010)
Edge of Darkness (2010)
Edge of Darkness (2010)
Edge of Darkness (2010)
Edge of Darkness (2010)
Edge of Darkness (2010)
Edge of Darkness (2010)
Original title Edge of Darkness
IMDb Rating 6.6 76,638 votes
TMDb Rating 6 274 votes

Similar titles

Kidnapping Mr. Heineken
Stoker
Half Girlfriend
Downfall
Don’t Think Twice (2016)
Exodus: Gods and Kings
Suntan
Kung Fu Jungle
Fuck Up
Killing Them Softly (2012)
Captivity
Dilwale Dulhania Le Jayenge