Dudes & Dragons

Dudes & Dragons

Courage. Valor. Booty. Oct. 10, 2015 USA N/A
Your rating: 0
8 3 votes

Video trailer

Synopsis

Kur magjistar i fuqishëm, Zoti Tensley, është ndare nga Princess Endogard, ai shprehet se do të shpëtoj nga vendi i dashurisë. Ai urdhëron dragoin e tij për të shkatërruar çdo shenjë të dashurisë qe shihet në të gjithë mbretërinë. Kur numri i të vdekurve rritet, Camilan, një luftëtar trim, por arrogant kërkon të martohet me dashurinë e tij të vërtetë, pavarësisht nga mallkimi mbi vendin. Për të përmbushur fatin e tij, ai kërkon ndihmën e vëllait të tij , Ramicus,i cili eshte një gjahtar Kur Camilan merr një mesazh te magjepsur dhe premtimin e shpërblimit të madh nga Princesha Endogard ai vendoset ne kerkim per te shkaterruar magjistarin dhe kafshet e tij te frikshme.

Dudes & Dragons
Original title Dudes & Dragons
IMDb Rating 4.5 363 votes
TMDb Rating 4.2 6 votes

Similar titles

Neighbors 2: Sorority Rising
Rocky Handsome
Day of the Dead: Bloodline
The Mortal Instruments: City of Bones
The DUFF
War Dogs
Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)
6 Ways to Sundown
The Lego Batman Movie
Guardians of the Galaxy
Elite Squad: The Enemy Within (2010)
Assassin’s Creed (2016)