Creed

Creed

Your legacy is more than a name Nov. 25, 2015 USA PG-13
Your rating: 0
6.3 3 votes

Video trailer

Director

Ryan Coogler
Director

Cast

Synopsis

Ish Kampioni Botëror “Rocky Balboa” bëhet trajneri Adonis Xhonson “Krid”, i biri i mikut të tij të ndjerë dhe ish rivalit Apollo Krid, i cili ka probleme të mëdha në jetën private dhe në të njëjtën kohë pavarësisht talentit nuk arrin të ketë sukses në botën e boksit.

Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Original title Creed
IMDb Rating 7.7 150,744 votes
TMDb Rating 7.2 1032 votes

Similar titles

Interstellar
The Infiltrator
Coldwater
Acts of Violence
Hunt for the Wilderpeople (2016)
Before I Fall
Run the Tide (2016)
Dead Man Down
Fasten Your Seatbelts
The Swindlers
The Daughter
(500) Days of Summer