what going on?
click on ad to close
Constantine (2005)

Constantine (2005)

Hell Wants Him, Heaven Won't Take Him, Earth Needs Him. Feb. 15, 2005 USA, Germany 121 Min. R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cast

Keanu Reeves isJohn Constantine
John Constantine
Rachel Weisz isAngela Dodson / Isabel Dodson
Angela Dodson / Isabel Dodson
Shia LaBeouf isChas Kramer
Chas Kramer
Max Baker isBeeman
Beeman
Pruitt Taylor Vince isFather Hennessy
Father Hennessy
Jesse Ramirez isScavenger
Scavenger

Synopsis

John Constantine shikon demonët që vijnë në tokë dhe është i interesuar të zgjidhë problemin duke iu përgjigjur Ferrit! Constantine, lufton një armik të ri të jashtëzakonshëm në këtë thriler të mbinatyrshëm, i cili i ka hedhur rrënjët thellë në një qytet ku kufijt e botës së shpirtrave janë shkatërruar… dhe Ferri po përhapet. Ujë i Bekuar. Një Dragua që hedh flakë. Një armë shpëtimtare e krijuar nga një kryq. Me këto armë dhe i përkrahur nga një femër police, John Constantine është një luftëtar shpirtrash në një betejë midis Parajsës dhe Ferrit.

Constantine (2005)
Constantine (2005)
Constantine (2005)
Constantine (2005)
Constantine (2005)
Constantine (2005)
Constantine (2005)
Constantine (2005)
Constantine (2005)
Constantine (2005)
Original title Constantine
IMDb Rating 6.9 240,665 votes
TMDb Rating 6.5 1031 votes

Similar titles

Hail, Caesar!
From a House on Willow Street (2016)
The Conjuring 2
Exodus: Gods and Kings
Jack Reacher: Never Go Back (2016)
The Drop
Prisoners
Boo! A Madea Halloween (2016)
Hellion
Elite Squad: The Enemy Within (2010)
Blair Witch (2016)
Good Will Hunting (1997)