Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

Prepare to get served. Sep. 17, 2009 USA PG
Your rating: 0
7.3 9 votes

Video trailer

Director

Phil Lord
Director

Cast

Bill Hader isFlint Lockwood (voice)
Flint Lockwood (voice)
Anna Faris isSam Sparks (voice)
Sam Sparks (voice)
James Caan isTim Lockwood (voice)
Tim Lockwood (voice)
Mr. T isEarl Devereaux (voice)
Earl Devereaux (voice)
Benjamin Bratt isManny (voice)
Manny (voice)
Bruce Campbell isMayor Shelbourne (voice)
Mayor Shelbourne (voice)
Neil Patrick Harris isSteve (voice)
Steve (voice)
Al Roker isPatrick Patrickson (voice)
Patrick Patrickson (voice)
Lauren Graham isFran Lockwood (voice)
Fran Lockwood (voice)

Synopsis

Kur fabrika e ambalazhimit të sardeleve në qytetin Ujëvara e Gëlltitjes u mbyll përgjithmonë, njerëzit e atij qyteti filluan të hanin sardelet e mbetura në çfarë do lloj mënyre, por kur gjithçka dukej e humbur Flinti gjeti zgjidhjen dhe…

Cloudy with a Chance of Meatballs
Cloudy with a Chance of Meatballs
Cloudy with a Chance of Meatballs
Cloudy with a Chance of Meatballs
Cloudy with a Chance of Meatballs
Cloudy with a Chance of Meatballs
Cloudy with a Chance of Meatballs
Cloudy with a Chance of Meatballs
Original title Cloudy with a Chance of Meatballs
IMDb Rating 7.0 153,665 votes
TMDb Rating 6.4 1033 votes

Similar titles

Vive la France
Ballerina
Baywatch
American Pie
Don’t Think Twice (2016)
Dead Like Me: Life After Death
The D Train
Dutch
American Honey (2016)
Oz: The Great and Powerful (2013)
Planet Single (2016)
Despicable Me 3