Child 44

Child 44

How do you find a killer who doesn’t exist? Mar. 15, 2015 Czech Republic, UK, USA, Russia R
Your rating: 0
6.5 4 votes

Video trailer

Director

Cast

Tom Hardy isLeo Demidov
Leo Demidov
Gary Oldman isGeneral Mikhail Nesterov
General Mikhail Nesterov
Noomi Rapace isRaisa Demidov
Raisa Demidov
Paddy Considine isVladimir Malevich
Vladimir Malevich
Jason Clarke isAnatoly Brodsky
Anatoly Brodsky
Vincent Cassel isMajor Kuzmin
Major Kuzmin
Fares Fares isAlexei Andreyev
Alexei Andreyev
Charles Dance isMajor Grachev
Major Grachev
Xavier Atkins isYoung Leo Demidov
Young Leo Demidov

Synopsis

“Fëmija 44” është një film triller me protagoniste aktorët Tom Hardy, Gary Oldman, dhe Vincent Cassel.
Gjatë regjimit Stalinist në Bashkimin Sovjetik, në fillim të viteve 50, agjenti i Policisë së Shërbimit Sekret, Leo Demidov zbulon një seri vrasje fëmijësh, nga një vrasës të cilin askush nuk e pranon se mund të ekzistojë sepse doktrina komuniste propagandon se vrasësit serialë i krijon vetëm kapitalizmi.

Child 44
Child 44
Child 44
Child 44
Child 44
Child 44
Child 44
Original title Child 44
IMDb Rating 6.5 41,190 votes
TMDb Rating 6 315 votes

Similar titles

10 Cloverfield Lane (2016)
Trick ‘r Treat (2007)
Orphan
Tokyo Ghoul
Hierro
The Night Crew
Batman Begins
Enemies Closer
Aftermath
The Rover
Spy
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen (2010)