what going on?
Cast Away (2000)

Cast Away (2000)

At the edge of the world, his journey begins. Dec. 22, 2000 USA 143 Min. PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cast

Tom Hanks isChuck Noland
Chuck Noland
Helen Hunt isKelly Frears
Kelly Frears
Chris Noth isJerry Lovett
Jerry Lovett
Lari White isBettina Peterson
Bettina Peterson
David Allen Brooks isDick Peterson
Dick Peterson

Synopsis

Një ekzekutiv i FedEx duhet të transformojë veten fizikisht dhe emocionalisht për ti mbijetuar , pasi airoplani i tij rrëzohet  në një ishull të shkretë.

Cast Away (2000)
Cast Away (2000)
Cast Away (2000)
Cast Away (2000)
Cast Away (2000)
Cast Away (2000)
Cast Away (2000)
Cast Away (2000)
Cast Away (2000)
Cast Away (2000)
Original title Cast Away
IMDb Rating 7.7 405,871 votes
TMDb Rating 7.3 1847 votes

Similar titles

Blade of the Immortal
10 Cloverfield Lane (2016)
P.S. I Love You (2007)
Hitchcock (2012)
The Greatest Showman
Hours
Mr. Nobody (2009)
Sully
Road to Perdition
Kingsglaive: Final Fantasy XV
Trolls Holiday
Sherlock: The Abominable Bride