what going on?
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

In heroes we trust. Mar. 20, 2014 USA PG-13
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Director

Joe Russo
Director

Cast

Chris Evans isSteve Rogers / Captain America
Steve Rogers / Captain America
Scarlett Johansson isNatasha Romanoff / Black Widow
Natasha Romanoff / Black Widow
Robert Redford isAlexander Pierce
Alexander Pierce
Sebastian Stan isBucky Barnes / Winter Soldier
Bucky Barnes / Winter Soldier
Anthony Mackie isSam Wilson / Falcon
Sam Wilson / Falcon
Cobie Smulders isMaria Hill
Maria Hill
Frank Grillo isBrock Rumlow
Brock Rumlow
Emily VanCamp isKate / Agent 13
Kate / Agent 13

Synopsis

Steve Rogers përpiqet të përfaqësojë rolin e tij në botën moderne dhe lufton me një kërcënim të ri nga historia e vjetër: agjentin sovjetik të njohur si Lu

Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier
Original title Captain America: The Winter Soldier
IMDb Rating 7.8 566,914 votes
TMDb Rating 7.6 votes

Similar titles

The Magnificent Seven (2016)
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen (2010)
Twelve Monkeys
Home Alone 2: Lost In New York
Salyut 7
Falcon Rising
London Has Fallen
Calculator
Stalingrad
Burnout 2
Barely Lethal
World War Z