what going on?
Capsule (2015)

Capsule (2015)

One Man, One Mission, One Choice Dec. 23, 2015 UK 91 Min. N/A
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Edmund Kingsley isGuy Taylor
Guy Taylor
David Wayman isHarry Lyndhurst
Harry Lyndhurst
Nigel Barber isAgent Mike Spann
Agent Mike Spann
Lisa Greenwood isCharlotte Taylor
Charlotte Taylor
Gil Kolirin isGraham Bennett
Graham Bennett
Michael Koltes isBob Elijah
Bob Elijah
Dimitar Stoyanov isValentin Desyatkov
Valentin Desyatkov
Josephine Fellows isAnna Tsiolkovsky
Anna Tsiolkovsky

Synopsis

Gaj është një pilot britanik, i cili qëndron në krye të një misioni në hapsirë. Ai është trajnuar për tre vjet dhe tani ndodhet i vetëm në hapsirë, me një anije që nuk funksionon mirë. Ai ka kontakte të pakta me Britaninë, disa komunikime të pazakonta me Shtetet e Bashkuara dhe disa komunikime jokonformiste me Rusinë. Kush do ta ndihmojë atë? Do bëjë ai zgjedhjen e duhur?

Capsule (2015)
Capsule (2015)
Capsule (2015)
Capsule (2015)
Original title Capsule
IMDb Rating 8.4 550 votes
TMDb Rating 7 4 votes

Similar titles

Eklavya: The Royal Guard (2007)
The Marine (2006)
RoboCop
Collateral Beauty (2016)
Boyhood
24 Weeks
Flight
Interstellar
Picture of Beauty
The Family Fang (2015)
The Fault in Our Stars
Hannibal Rising