what going on?
Budhia Singh: Born to Run (2016)

Budhia Singh: Born to Run (2016)

Aug. 05, 2016 India N/A
Your rating: 0
8 2 votes

Video trailer

Synopsis

Filmi është një biografi për Budia Singun, vrapuesin më të vogël të maratonës në botë, historia e të cilit ngjalli debat dhe inspirim në të gjithë botën.

Original title Budhia Singh: Born to Run
IMDb Rating 9.0 312 votes

Similar titles

The D Train
The Light Between Oceans
Blind
Tamasha
Billy Lynn’s Long Halftime Walk (2016)
Sarrainodu
The Great Debaters (2007)
Kal Ho Naa Ho
Divines (2016)
3 Idiots
Unbroken
Rebel in the Rye