Boyhood

Boyhood

12 years in the making. Jun. 05, 2014 USA 164 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Steven Chester Prince isTed (as Steven Prince)
Ted (as Steven Prince)
Sydney Orta isElementary School Girl (as Sidney Orta)
Elementary School Girl (as Sidney Orta)
Marco Perella isProfessor Bill Welbrock
Professor Bill Welbrock

Synopsis

Filmi tregon jetën e një djaloshi duke kaluar nëpër fazat e jetës, deri tek adoleshenca e tij. Veçantia e këtij filmi është se ka filluar së xhiruari qysh në vitin 2002 dhe vit për vit e percjell zhvillimin e atij djaloshi, pothuajse për 12 vite.

Boyhood
Boyhood
Boyhood
Boyhood
Boyhood
Boyhood
Boyhood
Boyhood
Boyhood
Boyhood
Original title Boyhood
IMDb Rating 7.9 269,630 votes
TMDb Rating 7.6 1243 votes

Similar titles

Kabul Express (2006)
Ae Dil Hai Mushkil
Rudhramadevi
The Villainess
Spud 2: The Madness Continues
Thank You for Your Service
Hours
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
Hitch
Arrival (2016)
Words and Pictures
The Great Debaters (2007)