what going on?
Black Mass

Black Mass

Keep your enemies close. Sep. 04, 2015 USA 122 Min. R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Scott Cooper
Director

Cast

Joel Edgerton isJohn Connolly
John Connolly
Dakota Johnson isLindsey Cyr
Lindsey Cyr
Kevin Bacon isFBI Agent Charles McGuire
FBI Agent Charles McGuire
Peter Sarsgaard isBrian Halloran
Brian Halloran
Jesse Plemons isKevin Weeks
Kevin Weeks
David Harbour isJohn Morris
John Morris
Adam Scott isFBI Agent Robert Fitzpatrick
FBI Agent Robert Fitzpatrick
Corey Stoll isFred Wyshak
Fred Wyshak

Synopsis

Historia e vërtetë e “Bardhoshi” Bolxhër, vëllai i një senatori shteti dhe krimineli më famëkeq në historinë e Bostonit të jugut, i cili u bë një informator i FBI-së për të hequr qafe një familje Mafie që preku territorin e tij.

Black Mass
Black Mass
Black Mass
Black Mass
Black Mass
Black Mass
Black Mass
Black Mass
Black Mass
Black Mass
Original title Black Mass
IMDb Rating 6.9 134,438 votes
TMDb Rating 6.3 1069 votes

Similar titles

Gomorrah (2008)
The Best of Me
Boyz n the Hood
Bleed for This (2016)
Machete Kills
Stoker
Snatch
Perfume: The Story of a Murderer
Dear Zindagi
The Girl with All the Gifts (2016)
Bad Frank
Wolf Warrior 2