Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

Justice or revenge Mar. 23, 2016 USA PG-13
Your rating: 0
9.8 12 votes

Video trailer

Director

Zack Snyder
Director

Cast

Ben Affleck isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Henry Cavill isClark Kent / Superman
Clark Kent / Superman
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Jesse Eisenberg isLex Luthor
Lex Luthor
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Jeremy Irons isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Holly Hunter isSenator Finch
Senator Finch
Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Scoot McNairy isWallace Keefe
Wallace Keefe

Synopsis

Kanë kaluar pothuajse dy vite që kur Supermeni u ndesh me Zodin në një betejë kolosale që shkatërroi qytetin e Metropolisit. Humbja e jetëve dhe dëmet materiale bënë që të ketë shumë të pakënaqur dhe të inatosur, duke përfshirë edhe luftuesin e krimeve milioner, Brus Uejn…

Batman v Superman: Dawn of Justice
Batman v Superman: Dawn of Justice
Batman v Superman: Dawn of Justice
Batman v Superman: Dawn of Justice
Batman v Superman: Dawn of Justice
Batman v Superman: Dawn of Justice
Batman v Superman: Dawn of Justice
Batman v Superman: Dawn of Justice
Batman v Superman: Dawn of Justice
Batman v Superman: Dawn of Justice
Original title Batman v Superman: Dawn of Justice
IMDb Rating 6.9 388,291 votes
TMDb Rating 5.5 3673 votes

Similar titles

X-Men: Days of Future Past
Dragon Nest: Warriors’ Dawn
The November Man
Kingsglaive: Final Fantasy XV
Boy 7
Sleepless
Detective Byomkesh Bakshy
Berserk: The Golden Age Arc 1 – The Egg of the King
Star Wars: The Last Jedi
Cloverfield
Initial D (2005)
Kingsman: The Golden Circle