what going on?
click on ad to close
Batman Begins

Batman Begins

Evil fears the knight. Jun. 14, 2005 USA, UK 140 Min. PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Director

Cast

Christian Bale isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Michael Caine isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Liam Neeson isHenri Ducard
Henri Ducard
Katie Holmes isRachel Dawes
Rachel Dawes
Gary Oldman isJim Gordon
Jim Gordon
Cillian Murphy isDr. Jonathan Crane / The Scarecrow
Dr. Jonathan Crane / The Scarecrow
Tom Wilkinson isCarmine Falcone
Carmine Falcone
Morgan Freeman isLucius Fox
Lucius Fox

Synopsis

Në BATMAN BEGINS, regjisori i shumë duartrokitur, Christopher Nolan, eksploron origjinën e KALORËSIT të ZI legjendar. Me kujtimin e vrasjes të prindërve të tij, trashëgimtari i zhgënjyer Brus Uejn udhëton nëpër botë duke kërkuar mënyrat për të luftuar padrejtësinë dhe ta kthejë frikën kundër atyre që e përhapin. Me ndihmën e shërbëtorit të tij të besuar, Alfred, dedektivit Xhim Gordon dhe aleatit të tij Lusius Foks, Uejni kthehet në qytetin Gotham dhe lë të lirë unin e tij të dytë: BATMAN, një ndëshkues të maskuar i cili përdor forcën, intelektin dhe një koleksion të madh armësh të teknologjisë së lartë për të luftuar forcat e këqija që kërcënojnë qytetin.

Batman Begins
Batman Begins
Batman Begins
Batman Begins
Batman Begins
Batman Begins
Batman Begins
Batman Begins
Batman Begins
Batman Begins
Original title Batman Begins
IMDb Rating 8.3 1,006,848 votes
TMDb Rating 7.3 4920 votes

Similar titles

The Reckoning
Ronin (1998)
The Intouchables (2011)
The Kite Runner
American Sniper
The Daughter
The Diary of a Teenage Girl
The Outsider
Pichaikkaran (2016)
John Wick
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
Flight