what going on?
Ballerina

Ballerina

Life's greatest adventures begin with a single... Leap! Dec. 14, 2016 France, Canada 89 Min. N/A
Your rating: 0
9.7 6 votes

Video trailer

Director

Éric Warin
Director

Cast

Elle Fanning isFélicie Milliner (voice)
Félicie Milliner (voice)
Dane DeHaan isVictor (voice)
Victor (voice)
Carly Rae Jepsen isOdette (voice)
Odette (voice)
Maddie Ziegler isCamille Le Haut (voice)
Camille Le Haut (voice)
Mel Brooks isMustachioed Creep (voice)
Mustachioed Creep (voice)
Julie Khaner isRegine Le Haut (voice)
Regine Le Haut (voice)
Terrence Scammell isMerante (voice)
Merante (voice)

Synopsis

Felisi dhe Viktor janë dy jetimë, të cilët përpiqem të arratisen nga jetimorja në përpjekje për të realizuar ëndrrat e tyre. Viktor do të bëhet nje shpikës i madh dhe Felisiti një kërcimtare, a do ua plotësojë qyteti i madh i Parisit këto ëndrra të mëdha?

Ballerina
Ballerina
Ballerina
Ballerina
Ballerina
Ballerina
Ballerina
Ballerina
Ballerina
Ballerina
Original title Ballerina
IMDb Rating 6.9 1,494 votes
TMDb Rating 7.4 79 votes

Similar titles

Barbie: The Princess & The Popstar
Men in Black II
Christmas with the Kranks
xXx: Return of Xander Cage (2017)
Spider-Man: Homecoming
The Great Wall (2016)
Despicable Me 3
The Boss Baby
For a Few Bullets (2016)
Scooby-Doo! Shaggy’s Showdown (2017)
Operation: Endgame
17 Miracles