what going on?
Atonement (2007)

Atonement (2007)

Torn apart by betrayal. Separated by war. Bound by love. Aug. 29, 2007 UK, France, USA 123 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Joe Wright
Director

Cast

Keira Knightley isCecilia Tallis
Cecilia Tallis
James McAvoy isRobbie Turner
Robbie Turner
Romola Garai isBriony Tallis (Age 18)
Briony Tallis (Age 18)
Saoirse Ronan isBriony Tallis (Age 13)
Briony Tallis (Age 13)
Brenda Blethyn isGrace Turner
Grace Turner
Vanessa Redgrave isBriony Tallis (Age 77)
Briony Tallis (Age 77)
Juno Temple isLola Quincey
Lola Quincey
Harriet Walter isEmily Tallis
Emily Tallis
Alfie Allen isDanny Hardman
Danny Hardman

Synopsis

Mund të imagjinoni vetëm të vërtetën. Në ditën më të nxehtë të verës së vitit 1935, trembëdhjetë vjeçarja Brajoni Talis shikon motrën e saj më të madhe Sesilian të zhvishet dhe të futet në shatërvanin e oborrit të shtëpisë së tyre në fshat. Duke e parë Sesilian është edhe djali i shërbëtores së tyre Robi Tërnër, një shok fëmijërie i cili, së bashku me motrën e Brajonës, janë diplomuar kohët e fundit nga Kembrixhi. Gjatë fundit të asaj dite, jeta e të gjithëve ndryshoi përgjithmonë. Robi dhe Sesilia do të kenë kaluar një kufi të cilit nuk kishin guxuar kurrë t’i afroheshin dhe do të jenë bërë viktimat e imagjinatës intrigante të vajzës së vogël, dhe Brajona do të ketë kryer një krim të llahtarshëm, faji i të cilit do t’i japë ngjyrë gjithë jetës së saj.

Atonement (2007)
Atonement (2007)
Atonement (2007)
Atonement (2007)
Atonement (2007)
Atonement (2007)
Atonement (2007)
Atonement (2007)
Atonement (2007)
Atonement (2007)
Original title Atonement
IMDb Rating 7.8 195,408 votes
TMDb Rating 7.2 552 votes

Similar titles

Airlift
4 Minute Mile
Waffle Street
Love & Friendship (2016)
Ask Me Anything
Borg vs McEnroe
Tum Bin 2 (2016)
Gangs of New York
P.S. I Love You (2007)
A Tale of Love and Darkness
The Swindlers
Malcolm X