what going on?
Atomic Blonde

Atomic Blonde

Jul. 26, 2017 Germany 115 Min. R
Your rating: 0
9.2 6 votes

Video trailer

Director

David Leitch
Director

Cast


Charlize Theron isLorraine Broughton
Lorraine Broughton

James McAvoy isDavid Percival
David Percival

John Goodman isEmmett Kurzfeld
Emmett Kurzfeld

Til Schweiger isWatchmaker
Watchmaker

Sofia Boutella isDelphine Lasalle
Delphine Lasalle

Toby Jones isEric Gray
Eric Gray

Roland Møller isAleksander Bremovych
Aleksander Bremovych

Synopsis

Një agjente zbulimi e MI6-ës dërgohet me mision në Berlin gjatë Luftës së Ftohtë për të zbuluar vrasjen e një agjenti dhe për të marrë listën e humbur të agjentëve që bënin lojë të dyfishtë.

Atomic Blonde
Atomic Blonde
Atomic Blonde
Atomic Blonde
Atomic Blonde
Atomic Blonde
Atomic Blonde
Atomic Blonde
Atomic Blonde
Atomic Blonde
Original title Atomic Blonde
IMDb Rating 7.1 36,362 votes
TMDb Rating 6.1 votes

Similar titles

Viral (2016)
Viking Legacy (2016)
American Sniper
Get Out
This Is the End
Operation Avalanche (2016)
The Imitation Game
Chicago
Logan (2017)
The Gunman
Tiger Zinda Hai
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid