what going on?
Assassin’s Creed (2016)

Assassin’s Creed (2016)

Welcome to the Spanish Inquisition. Dec. 21, 2016 UK, France, Hong Kong, USA PG-13
Your rating: 0
8.9 30 votes

Video trailer

Director

Cast

Michael Fassbender isCallum Lynch / Aguilar
Callum Lynch / Aguilar
Marion Cotillard isDr. Sophia Rikkin
Dr. Sophia Rikkin
Jeremy Irons isAlan Rikkin
Alan Rikkin
Denis Ménochet isAbstergo Head of Security
Abstergo Head of Security
Brian Gleeson isYoung Joseph
Young Joseph

Synopsis

Lynch zbulon se eshte pasardhes i nje shoqerie sekrete vrasesh nga kujtimet gjenetike te cilat e lejojne ate te perjetoj aventurat e paraardhesit te tij, Agilar, ne Spanjen e shekullit te 15. Pas fitimit të njohurive dhe aftësive të pabesueshme ai është gati për të dale kunder Kaloresve Templare në ditët e sotme.

Assassin’s Creed (2016)
Assassin’s Creed (2016)
Assassin’s Creed (2016)
Assassin’s Creed (2016)
Assassin’s Creed (2016)
Assassin’s Creed (2016)
Assassin’s Creed (2016)
Assassin’s Creed (2016)
Assassin’s Creed (2016)
Assassin’s Creed (2016)
Original title Assassin's Creed
IMDb Rating N/A N/A votes

Similar titles

Chappie
Green Street Hooligans 2
Pathfinder (2007)
Sword Master
The Family
The Foreigner
Sabotage
Kingsglaive: Final Fantasy XV
Kung Fu Yoga
Legends of the Hidden Temple (2016)
Hero
Vengeance (2009)