what going on?
Anonymous a.k.a Hacker (2016)

Anonymous a.k.a Hacker (2016)

Real Story. Real Hacker. Jul. 28, 2016 USA, Thailand, Kazakhstan, Hong Kong, Canada 105 Min. N/A
Your rating: 0
9.3 4 votes

Video trailer

Director

Akan Satayev
Director

Cast

Callan McAuliffe isAlex Danyliuk
Alex Danyliuk
Lorraine Nicholson isKira Whittal
Kira Whittal
Zachary Bennett isAgent Curtis
Agent Curtis
Kristian Truelsen isChairman of the Federal Reserve
Chairman of the Federal Reserve

Synopsis

Aleks Daniliuk është një adoleshent që mëson marifetet e programimit kompjuterik. Kur familja e tij fillon të ketë probleme financiare, ai i futet jetës së krimit në internet dhe vjedhjes së identiteteve, i mbushur me inat për bankat. Gatë rrugës njihet me Sajin, një batakçi rrugësh i cili e prezanton me shkëmbimin në tregun e zi, dhe me Kirën, një hakere të re e cila nuk është vërtet ajo që duket.

Anonymous a.k.a Hacker (2016)
Original title Hacker
IMDb Rating 6.3 887 votes
TMDb Rating 6.3 7 votes

Similar titles

Hitman: Agent 47
Two Lovers
Freak Show
Noah
Spud 2: The Madness Continues
Child 44
Black Mass
Boy Missing
Exodus: Gods and Kings
Invictus (2009)
Unfriended
Stop-Loss